Објавено на:

Арсовска повторно во акција: Ја зазеленуваше општина Сарај заедно со советниците на Град Скопје

t

Еколошка акција за зазеленување во Сарај со советниците на Град Скопје.

Денес учествувавме во еколошка акција за зазеленување на Сарај и со советниците посетивме повеќе локации каде се реализираа акции за чистење.


Во соработка со дел од членовите на советот на Град Скопје и општина Сарај, разговаравме за подобрување на меѓусебната координацијата со цел зголемување на ефикасноста во работењето. Се разменија мислења и идеи за проекти, а се дадоа и предлози за подобро заедничко дејствување и меѓуопштинска соработка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мајмунските сипаници стасаа и во ОАЕ: Заразена…

Во Обединетите Арапски Емирати е регистриран првиот случај на…

ММФ: Глобалната економија е соочена со тест…

Глобалната економија поради низата последователни кризи се…

Уапсен заменик-шеф на ОБСЕ во Луганск: Пренесувал…

Вработен во специјалната мониторинг мисија на ОБСЕ…

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Вулин: Ако патот до ЕУ води низ…

Вулин: Ако патот кон ЕУ води низ…