Објавено на:

Арсовска повторно во акција: Ја зазеленуваше општина Сарај заедно со советниците на Град Скопје

t

Еколошка акција за зазеленување во Сарај со советниците на Град Скопје.

Денес учествувавме во еколошка акција за зазеленување на Сарај и со советниците посетивме повеќе локации каде се реализираа акции за чистење.


Во соработка со дел од членовите на советот на Град Скопје и општина Сарај, разговаравме за подобрување на меѓусебната координацијата со цел зголемување на ефикасноста во работењето. Се разменија мислења и идеи за проекти, а се дадоа и предлози за подобро заедничко дејствување и меѓуопштинска соработка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…