Арсовска потврди: Славевски се потпишувал во име на отсутни советници и мора да одговара!

t

Трајко Славевски се потпишувал на списокот на Советот на Град Скопје во име на советници кои не биле физички присутни на седниците, потврди во денешната епизода на Тешки муабети градоначалничката Данела Арсовска.

– Тоа е точно и е груб фалсификат. Мора да има одговорност, има докази кои покажуваат дека е така. Не сакам да навлегувам во ингеренции на други институции, иако некој други сакаат без докази да напаѓаат.

Седниците на Советот не се за тоа дали Арсовска е таму или не, тие се за граѓаните и земаат паушал, а некои гледаат дека ја нема Арсовска, нема со кој да се караме и си одат. Треба да си го заработат паушалот, по 500 евра земаат НЕТО, за едно појавување во месецот, вели Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…