Објавено на:

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со сите градоначалници во Скопје

t

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје посочува дека работи во интерес на граѓаните и ќе стори се што може да ги надополни последните не толку работливи години, со турбо работа на нови проекти кои се предвидени од Град Скопје, во соработка и со другите општини.

На прашањето како и се односите на градоначалничката, после изјавата на градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски дека не успеа да најде заеднички јазик со ВМРО-ДПМНЕ и ја раскина коалицијата, одговорот на градоначалничката беше следниот:

-Супер ми се односите со сите 10 градоначалници, имаме коректна и одлична соработка и функционираме во однос на интересите на граѓаните, истакна градоначалничката на Град Скопје Даниела Арсовска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…