Арсовска: Секој кој го злоупотребил буџетот на Градот ќе одговара!

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во вечерашното гостување на Канал 5 телевизија на прашање зошто има толку напади во изминатиот период истакна дека тоа е обид да се превенира покренување на постапки за одговорност во градот.

-Не верувам дека за пет месеци може да се оцени нечија успешност или неуспешност. Сите овие напади се само резултат на тоа дека сите работи кои беа индиции во време на кампањата, сега ги откриваме и следи одговорност за секој кој извршил извесни злоупотреби во буџетот на градот. Не се откажувам и покрај сите напади, може да напаѓаат колку сакаат. Знам дека притисокот е голем, но граѓаните треба да знаат дека има човек во Скопје кој сака да има ред, сака да направи да има систем и она кое што се случувало во минатото повеќе да не се случува, истакна градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска во гостувањето во Само вистина на Канал 5 телевизија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За првпат од осамостојувањето на Македонија противпожарната…

Апсурдната политика која се водеше со години…

(Видео) Apcoвcкa пoчнa co кpивичнитe за администрацијата…

Град Скопје по Иницијатива од Државната Комисија…

Градоначалничката Арсовска се сретна со Здружението на…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, оствари…

Aрсовска ќе истражува каде исчезнаа 12 милиони…

“Прво ќе се посветиме да институциите преземат…

Одлична вест за студентите: Арсовска донесе одлука,…

По барање на студентите читалната во градската…