Арсовска: Се плашат дека ќе одговараат затоа ме напаѓаат – ќе излезат на виделина сите злоупотреби на Шилегов

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, во гостување во емисијата “Заспиј ако можеш” на телевизија Алфа, на новинарско прашање како се справува со нападите би црната кампања против неа одговори дека нападите започнале во моментот кога кажала дека ќе има одговорност:

“Добро, едноставно е. Верувам дека на сите граѓани во Македонија им е јасно дека на луѓето од власта овој пораз тешко им паѓа и таа кампања којашто ја правеа практично во предизборието, сметам дека не ја научија лекцијата. Беа апсолутна власт на територија на цела Македонија, а добија пораз во Скопје од скоро 30 000 гласови.

Секој ден соопштенија, секој ден напади, како да нема друг гардоначалник во Македонија, секој знае дека тоа се должи на тоа што тие беа навистина многу уплашени дека ќе има одговорност за сето она што го направија во изминатите пет години.” -рече Арсовска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…