Арсовска се сретна со чешкиот амбасадор во Македонија

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со чешкиот амбасадор во Република Македонија, Н.Е Јарослав Лудва.

 – Денеска остваривме работна средба со Амбасадорот на Република Чешка во Македонија, Н.Е. Јарослав Лудва. Со амбасадорот Лудва разговаравме за билатералната соработка која се интензивира со поддршка на амбасадата на Република Чешка како потврда за взаемните пријателски односи и за предвидените идни заеднички чекори на соработка во повеќе области. – напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Илјадници Чеси протестираа во Прага барајќи оставка…

Илјадници Чеси денес се собраа во главниот…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…