Арсовска: Формиран е Совет за сообраќај на град Скопје со цел да се подобри сообраќајната инфраструктура на градот

t

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска преку својот Фејсбук профил информираше дека е формиран Совет за сообраќај на Град Скопје со цел делување во насока на зголемување на безбедноста за сите учесници во сообраќајот, подобрување на јавниот превоз и сообраќајната инфраструктура во Скопје.

– Советот за сообраќај во Град Скопје составен од девет членови, сообраќајни експерти, професори и стручни лица од областите поврзани со сообраќајот во Град Скопје, има цел да креира политики, предлози и сугестии за подобрување на сообраќајот и сообраќајната инфраструктура во Градот Скопје, напиша таа во својата објава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…