(Аудио) Се појави снимка од разговорите на руските пилоти во близина на Киев

t

Снимката на руските пилоти била пресретната во близина на Киев кај Василков.

Ова го објави „NEXTA Live“ во Telegramm.


„Имаме евиденција за пресретнување на разговорите меѓу руските пилоти во близина на Киев кај Василков во четврток, 24 февруари 2022 година, околу 16:00 часот“, се вели во соопштението.

Војската разговара за целите на рекорд.

„Тие разговараат за технички прашања – свртувања, висина, како и цели на мала надморска височина во областа Василков и Бориспил“, се вели во соопштението.

https://www.youtube.com/watch?v=yUhyUS4a26k

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убиени 210 нацисти, деминиран Мариупол: Брифинг на…

90-ти ден од руската специјална операција во…

Британското разузнавање открива: Кој град е следен…

Врз основа на анализата на дејствувањето на…

Русија предупредува: Киев подготвува провокација со жито,…

Русија: Киев подготвува провокации во силоси со…

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

Шамар од Холандија за Украина: Далеку сте…

Малку е веројатно дека Украина ќе добие…