Објавено на:

Ахмети контра Пендаровски: Споменикот во Слупчане е целосно легален

t

Изградбата на спомен-кулата во Слупчане е спроведена согласно законските одредби, рече денеска лидерот на ДУИ Али Ахмети. Тој ги повика надлежните органи да ја проверат законитоста на споменикот.

Претседателот Стево Пендаровски синоќа во „Само интервју“ на Канал 5 рече дека споменикот посветен на ОНА во Слупчане е дивоградба, но и дека  над 90 отсто од спомениците и сето она што е изградено како дел од проектот „Скопје 2014“, исто така се дивоградби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендароски како прав татко на нацијата: Го…

По Министерството за надворешни работи, и претседателот…

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот косовски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните…

Средба на претседателот Пендаровски со амбасадорките на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими амбасадорките…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Средба на Пендаровски со Абазовиќ во Давос

Претседателот Стево Пендаровски, за време на учеството…