Објавено на:

Бабунски: Македонија ќе ја победи Бугарија!

t

Новото издание на Лигата на нации на УЕФА ќе стартува токму со дуелот на Бугарија и на Македонија во Разград.

Напаѓачот Доријан Бабунски кој настапува за екипата на Дебрецин во изјава за бугарските медиуми вели дека Македонија ќе победи на овој меч.

„Македонија е во добра форма и очекувам да победиме. Се надевам на добра атмосфера“, вели Бабунски.

Натпреварот меѓу Бугарија и Македонија во Разград ќе се игра на 2. јуни со почеток во 18 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…