Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале заради недоразбирање во сообраќајот

t

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30) од Република Србија, со престој во с.Зелениково, скопско, пријавила дека околу 14:40 часот на локален пат во општина Петровец, по претходно недоразбирање во сообраќајот, била физички нападната од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…

Србинка се вратила од Германија во Белград…

49 годишната Србинка Б.В. дошла во Белград…

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Хорор во Италија: Уапсена Србинка која го…

Италијанската полиција уапси жена со српско потекло,…

(Видео) За сите што нѐ негираат: Потресно…

Ирма Елена Петко, Македонка која е свесна…