Објавено на:

Бајден за руските „Ками“: Тоа е како и секоја друга ракета ама е незапирлива

t

Американскиот претседател рече дека „грбот на Путин е до ѕидот и сега тој зборува за нови напади под лажни знамиња , вклучувајќи го, тврдењето дека Америка има биолошко, како и хемиско оружје во Европа – едноставно не е точно. Ви гарантирам“, рече Бајден на настанот во понеделникот.

„Тие исто така сугерираат дека Украина има биолошко и хемиско оружје во Украина. Тоа е јасен знак дека размислува да ги искористи и двете. Тој веќе користел хемиско оружје во минатото и треба да бидеме внимателни за тоа што ќе следува “.

Бајден ја коментираше употребата на руската хиперсонична ракета Кама:

„Таа ја има истата боева глава како и секоја друга ракета. Нема голема разлика, освен што е речиси невозможно да се запре“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…