Објавено на:

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија веднаш да ја ослободи девојката

t

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија веднаш да ја ослободи девојката, за да може да биде со сопругот, најблиските, пријателите и соиграчите“, рече Бајден.

Адвокатите на двократниот олимписки освојувач на златен медал веднаш по пресудата најавија дека ќе поднесат жалба.

Грајнер пред неколку дена беше осудена на девет години затвор од рускиот суд за поседување и шверц на дрога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко забрани раст на цените во Белорусија!

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко забрани зголемување…

МВР пуштена “на најјако”: Приведени млади дилери…

На 05.10.2022 околу 15.00 часот во Велес…

Трет месец по ред, рејтингот на Бајден…

На нешто повеќе од еден месец до…

Бугарските европратеници со провокации кон Македонија во…

Добрососедските односи, реформите и регионалната соработка во…