Објавено на:

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија веднаш да ја ослободи девојката

t

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија веднаш да ја ослободи девојката, за да може да биде со сопругот, најблиските, пријателите и соиграчите“, рече Бајден.

Адвокатите на двократниот олимписки освојувач на златен медал веднаш по пресудата најавија дека ќе поднесат жалба.

Грајнер пред неколку дена беше осудена на девет години затвор од рускиот суд за поседување и шверц на дрога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечно виновни: Милков тврди дека Македонија е…

За жал, реакцијата во Република Македонија е…

По реакцијата на Пенушлиски делото „Галичник“ симнато…

На барање на познатиот македонски сликар Илија…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

Косово испраќа војници на Фолкландските Острови

Собранието на Косово ја усвои одлуката за…

Брука: Наместо да спроведува ред, полицаец се…

Полицаец физички нападнал друг полицаец во објект…