Објавено на:

Бајден од ОН го повика светот да ја казни Русија

t

Претседателот Бајден во обраќањето на Генералнот собрание во ОН повика на поголема меѓународна поддршка за Украина и побара поголема соработка помеѓу земјите за пробелмите со развојот, климата, вештачката интелегенција и инфраструктурата.

Втора година по ред претседателот Бајден во обраќањето пред Генералното собрание во ОН зборуваше за војната во Украина и повторно повика дека Русија сама ја сноси одговорноста за илегалната војна како што ја нарече и повика да се прекина војната со повлекување на Руските сили и побара Русија да биде казнета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…

Путин: Сетете се на 1917 година, светот…

Русија им застана на патот на оние…

Москва: САД се обидуваат да организираат државен…

Заменик министерот за надворешни работи Сергеј Ријабков…

Волстрит Журнал: Западот стравува од колапс на…

Загриженоста, наводно, доаѓа во време на големи…

Павел: Западот го прекрши ветувањето за Украина

Киев никогаш не добил соодветни резерви на…