Објавено на:

Бајден потпиша: Воена помош за Украина од 200 милиони долари!

t

Американскиот претседател Џо Бајден потпиша меморандум за воена помош за Украина во износ од 200 милиони долари, соопшти Белата куќа.

Како што се наведува, документот е испратен до американскиот државен секретар, кој треба да и пружи помош на Украина во рамките на законот за давање помош на странски држави.


Парите во износ од 200 милиони долари ќе бидат издвоени од буџетот на Министерството за одбрана на САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…

“Нож во грб”: Финска е против влезот…

Хелсинки не ги поздравува отстапките на патот…