Објавено на:

Бајден: Путин се чини дека е самоизолиран

t

„Изгледа дека е самоизолиран. И има индикации дека или отпуштил или ставил некои од неговите советници во домашен притвор“, им рекол Бајден на новинарите во Белата куќа, пренесува CNN.

Сепак, Бајден додаде дека не сака да обрнува премногу внимание на таа тема, бидејќи „нема толку цврсти докази за тоа“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

(Фото) Експресно саниран споменикот на Гоце Делчев…

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" вечерва експресно…