Објавено на:

БЕВ КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА: Тамара Ѓуриќ проговори за Веља Невоља, а потоа ги спомена и заканите

t

Старлетата Тамара Ѓуруќ проговори за односот со Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља, кој е обвинет за свирепи злосторства, незапаметени на овие простори.

Таа наведе дека не го познава Беливук.

„Имаше приказни дека му должам пари. Го немам запознаено. Се забавував со тогашниот лидер на навивачите, но не со криминалец, туку со симпатизер на Партизан. Тие се скараа, а јас тука бев колатерална штета. Што се однесува до заканите кои ги добивав, мислам дека зад тоа не стои кланот на Веља Невоља. Без врска сум вмешана“ – раскажа познатата учесничка во реално шоу во „Ново Јутро“.

Ѓуриќ се насочи и на веста дека се разведува од сопругот Никола Качаревиќ.

„Имавме несогласувања, но сме во еден убав брак“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…