Објавено на:

Бега од Русија? Основачот на “Путинка” добил хрватско државјанство

t

Рускиот милијардер Василиј Анисимов, сопственик на компанијата за развој на недвижности „Коалко интернешенел“ и до неодамна претседател на Руската џудо федерација, доби хрватско државјанство, пишува „Форбс“.

Владимир Путин ги критикуваше богатите Руси кои побегнаа во странство по руската инвазија на Украина. Анисимов имал лиценца за вотката од брендот „Путинка“, која го добила името по рускиот претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Германската МНР: Ние водиме војна против Русија

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок изјави…

Русија: Доказ дека Западот планирал војна со…

По денешната одлука на Германија да испрати…

Путин: Руските ПВО системи се едни од…

На средбата со гувернерот на регионот Белгород,…

Норвешки генерал: Во Украина загинаа над 180.000…

Началникот на Генералштабот на норвешките вооружени сили…