Безбедноста на скопјани пред се: Подигнати пешачки премини на улицата Коце Металец

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, преку нејзината Фејсбук страна информираше дека заради поголема безбедност во сообраќајот се направени подигнати пешачки премини на улиццата “Коце Металец”.

Ова е објавата на Градоначалничката:


“Подигнати пешачки премини на улицата Коце Металец за подобрена безбедност во сообраќајот во овој дел на градот, кои ќе ја намалат брзината на движење на возилата и ќе ја зголемат безбедноста учесниците во сообраќајот. Обележана е и хоризонталната сигнализација на пешачките премини, а поставени се и заштитни столбови за дополнителна безбедност.” – стои во Фејсбук статусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…

Исчезнале две малолетни деца од Скопје

На 22.06.2022 во 11:00 часот во Полициското…