Објавено на:

Без вода денеска една скопска улица и училиште

t

Ве известуваме дека денес поради уличен дефект ф-80 мм на Вашингтонска 35, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица, вклучително средното и основното училиште „Шаип Јусуф“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…

Ахмети: За пет години ќе бидеме членка…

Али Ахмети во денешната честита по повод…

Клучни придобивки од Рамковниот договор се зачувување…

Пред 21 година, во Охрид, претседателите на…

Младите македонски ракометари се пласираа во финалето…

Македонската ракометна репрезентација до 18 години ќе…