Објавено на:

Без вода корисниците од Драчево

t

Поради дефект на приклучна водоводен мрежа од Ф 3/4” мм на улица Китка бр.14 село Драчево, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Драчево.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до санација на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…