Објавено на:

Без струја делови од Скопје

t

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денеска поради веќе закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 13 часот дел од улицата Востаничка (општина Кисела Вода);

– од 9 до 15 часот дел од корисниците на улиците Ужичка Република, Иван Хаџиниколов, Румана Хаџипанзова и Димитар Гуштанов (општина Кисела Вода) и

– од 16 до 19.30 часот корисниците од улицата Мито Хаџивасилев бр. 6 (општина Центар).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Четири активни пожари до 19 часот во…

Известување од Центарот за управување со кризи,…

Николај Милков: Нужно е да зборуваме со…

Со PM имаме шанса да ги решиме…

Османи: “Северна Македонија деновиве е претворена во…

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар…

Мирот, стабилноста и безбедноста се осигурани за…

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ,…