Без струја делови од Скопје

t

Регионалниот центар за управување со кризи по добиеното известување од ЕВН, соопштува дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија денеска ќе останат:

· Од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од селата: Мршевци, Бучинци и Бујковци, (Општина Илинден ) и с. Грушино, (Општина Арачиново);

· Од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од зградата бр. 64 на бул. Партизански одреди. (Општина Карпош);

· Од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од ул. бр. 4 во с. Бардовци, (Општина Карпош);

· Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Влае, (Општина Карпош);

· Од 09:00 до 16:00 часот, корисниците од селата: Јаболци, Држилово и Патишка Река, (Општина Сопиште), како и Елово, Црн Врв, Осинчани, Црвена Вода и Малчиште, (Општина Студеничани).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

Скопјанец нападнат со нож кај Бит Пазар!

На 27.11.2023 во 07:35 часот во СВР…