Објавено на:

Без струја неколку општини

t

ЕВН информира дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

· од 07:30 до 15:30 часот, корисниците од ул. 7 – ма Албанска Бригада, ул. Фан Ноли, мал дел од ул. Чаирска и дел од ул. Бајрам Шабани (Oпштина Чаир).

· од 08:00 до 15:30 часот, дел од корисниците од с. Добри Дол (Oпштина Сопиште).

· од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од ул. 553 бр. 6 (Oпштина Кисела Вода).

· од 09:00 до 10:00 часот, корисниците од делови од улиците: Христо Татарчев, Никола Карев и Борис Трајковски (Oпштина Кисела Вода).

· од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од Ул. Ѓоре Ѓоревски бр. 127, 129 и 131 (Oпштина Бутел).

· од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од детската градинка Орце Николов на ул. Вич бр. 14 (Oпштина Карпош).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…

Власта потрошила 58 милиони евра на провизии…

Постои застој и бавна динамика на реализацијата…