Без струја утре неколку скопски општини

t

Утре без електрична енергија ќе бидат дел од општините Аеродром, Сарај, Гази Баба и Сопиште, поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа. Во период од 09:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од булевар „Видое Смилевски Бато” згради: бр, 21, бр.33 и бр.35, сите во близина на паркот – Тоше Проески во општина Аеродром. Од 09:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од село Кондово, општина Сарај.

Без електрична енергија од 09:00 до 14:00 часот ќе бидат и дел од корисниците од населбите Трубарево и Илинден, поточно објектите лоцирани околу фирмите „Рио кафе” и „Сара фешн”, во Гази Баба. Од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од село Нова Брезница во Сопиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…