Објавено на:

Белата куќа одговори: Дали е можна средба Путин-Бајден?

t

Средба или контакт на претседателите Владимир Путин и Џо Бајден не е на повидок, брифираат од Белата куќа.

Белата куќа тврди дека контактот меѓу рускиот и американскиот претседател се уште е далеку.


Дополнително нагласуваат деја САД би можеле да размислат за укинување на голем број санкции против Русија доколку Москва и Киев постигнат договор

САД ќе се потруди да преземе практични чекори за „одврзување“ на Европа од зависноста од рускиот увоз на енергија

Може да бидат објави мерки во следните две недели против компаниите во Русија и другите нации за заобиколување на западните санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден вели оваа пандемија не е завршена..

Оваа пандемија не е завршена. Денеска одбележуваме…

Покачување на цените на храната во САД:…

Поради постапките на Белата куќа, Американците се…

(Видео) Бајден бара начин како да извлече…

Во Украина се складирани 20 милиони тони…

Зеленски: Хрватска знае што значи да се…

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ пристигна во…

Папата Франциск: Рускиот Патријарх Кирил даде поддршка…

Папата Франциск изјави дека побарал средба во Москва…