Објавено на:

Белата куќа одговори: Дали е можна средба Путин-Бајден?

t

Средба или контакт на претседателите Владимир Путин и Џо Бајден не е на повидок, брифираат од Белата куќа.

Белата куќа тврди дека контактот меѓу рускиот и американскиот претседател се уште е далеку.


Дополнително нагласуваат деја САД би можеле да размислат за укинување на голем број санкции против Русија доколку Москва и Киев постигнат договор

САД ќе се потруди да преземе практични чекори за „одврзување“ на Европа од зависноста од рускиот увоз на енергија

Може да бидат објави мерки во следните две недели против компаниите во Русија и другите нации за заобиколување на западните санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…