Објавено на:

Белорускиот министер за одбрана: Западот и НАТО се подготуваат за војна

t

Белорускиот министер за одбрана Виктор Хренин рече дека, под превезот на замислена „закана од исток“, земјите на НАТО и соседните земји на Белорусија не само што се милитаризираат, туку се подготвуваат за војна.

„Тие ја подготвуваат својата инфраструктура, ги подготвуваат своите војници. Имаме конкретни податоци. Постојано ја следиме ситуацијата, гледаме што прават. Врз основа на тоа, развиваме конкретни и соодветни мерки за одговор“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…