Објавено на:

Белорускиот министер за одбрана: Западот и НАТО се подготуваат за војна

t

Белорускиот министер за одбрана Виктор Хренин рече дека, под превезот на замислена „закана од исток“, земјите на НАТО и соседните земји на Белорусија не само што се милитаризираат, туку се подготвуваат за војна.

„Тие ја подготвуваат својата инфраструктура, ги подготвуваат своите војници. Имаме конкретни податоци. Постојано ја следиме ситуацијата, гледаме што прават. Врз основа на тоа, развиваме конкретни и соодветни мерки за одговор“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пет века сме се бореле со Османлиите,…

Изјавите дека доколку не се направат уставните…

(Во живо) “Сајбер команда” со Филип Петровски

Следете ја во живо петтата епизода на…

Мртов маж пронајден во својот дом во…

На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР…

Бајден рекол за Харадинај дека е Џорџ…

Дали тие што го водат својот народ…

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…