Берлускони хоспитализиран само еден ден откако се отkажа од претседателската трка

t

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони (85) е хоспитализиран во Милано. Ден по објавата дека нема да се кандидира на претседателските избори, Берлускони е примен во болница на рутински контроли, јави агенцијата АНСА.

Берлускони, кој мина четири мандати на премиерската функција, беше подложен на комплицирана операција на срцето во 2016 година и преживеа рак на простата.

Лани беше хоспитализиран во неколку наврати, откако во 2020 година се инфицира со коронавирус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мелони во Србија на средба со Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе биде…

(5:2) Македонија поразена од Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа до нов подвиг.…

(Видео) МАЕСТРО НАЦОСКИ! ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ…

Фудбласката селекција на Македонија ги продолжува настапите…

Можат ли „рисовите“ уште еднаш да ја…

Фудбалската репрезентација на Македонија ѝ гостува на Италија во претпоследното коло…

Рама гарантира дека со мигрантите нема можност…

 Албанскиот премиер Еди Рама продолжува да дава…