Уапсени Беровчани и Пехчевчани за марихуана и кокаин

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Г.Б.(34) од Берово, З.К.(27) од Пехчево и А.Е.(22) од Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Имено, при претрес во домот на првопријавениот полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, метална кутија со остатоци од марихуана и предмети со остатоци од тетрахидроканабинол и од кокаин.


Притоа било констатирано дека Г.Б. неовластено му продал на З.К. марихуана, а А.Е. посредувала за да биде извршена купопродажбата на дрогата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нуркачи го пронајдоа телото на момчето што…

Пронајдено е телото на 14 годишното момче…

Шокантна глетка за германската полиција: Пронајдоа бебе…

Полицијата во Брисел наиде на шокантна глетка…

Акција на МВР: Спречен обид за шверц…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Запленет еден тон кокаин на Карибите, бил…

Колумбиската полиција запленила контејнер со илјада килограми…

Поранешен албански градоначалник уапсен во Италија со…

Поранешниот градоначалник на албанскиот град Вора, во…