БЕСА ќе го поддржи протестот против отворање на казино во Тетово

t

„Движењето БЕСА, секогаш им даваше поддршка на протестите кои беа против негативните појави во општеството, така и овојпат го продолжуваме континуитетот на политичките ставови со поддршка на протестот на Движењето „Антикоцкање“, која е против отворање на казино во близина на едно училиште во Тетово, велат од Движењето БЕСА.


Од оваа партија апелираат до сите граѓани да излезат на овој протест со разумност и смиреност.


„Апелираме и до сите граѓани да излезат на овој протест со разумност и смиреност за борба против негативните појави во нашето општество. Да излеземе сите без партиски одлики да ги отстраниме казината и другите игри на среќа од околината на училиштата и да ги поставиме што подалеку од населените места“, се вели во сопштението на БЕСА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веќе се работи за НАЦИЈА: Војводи Тетово…

Навивачката група Војводи од Тетово упати повик…

Во 19.00 часот пред Влада: Протестите против…

Протестот под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“…

Народот дојде по своето: Македонците сплотени како…

Пред Владата на Република Македонија вчера попладне…

Костова: Недозволиво е вечерва да останете дома!

Прв пат во живот би излегла на…

(Фото) Секоја чест Битола, НЕ за францускиот…

Битолчани синоќа излегоа на протест пред францускиот…