БЕСА: Ќе поддржиме интерпелација за Џафери – Нема кредибилитет да ја извршува функцијата

t

Движењето Беса ќе ја поддржи интерпелацијата  за претседателот на Собранието, Талат Џафери. Од оваа партија нагласуват дека Џафери нема кредибилитет да ја извршува должноста претседател на Собранието.

– Повеќе од јасно е дека по последните случувања во Собранието, особено по разрешувањето на пратеникот Фадил Зендели од Комисијата за избори и именувања, Талат Џафери нема кредибилитет да ја извршува должноста претседател на Собранието. Пратениците на Беса ќе ја поддржат интерпелацијата, но најважно е мнозинството да сфати дека ги измами граѓаните на земјава и затоа треба да одиме што поскоро на предвремени парламентарни избори, изјавија од Беса за „Слободен печат“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БЕСА го подбра лидерот на ДУИ: Изјавата…

Од Беса изјавата на лидерот на „интегративците“,…

Обединување на албанскиот блок: БЕСА ќе ги…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, оценува дека…

Се јави Хоџа: БЕСА ќе даде поддршка…

Заменикот претседател на движењето БЕСА, Аријанит Хоџа…

БЕСА ќе поднесе интерпелација за Артан Груби…

Движењето БЕСА се очекува да достави до…

Државен завод за ревизија: Само ГРОМ и…

Државниот завод за ревизија денеска ги објави…