Бесими призна: Антикризните мерки на Владата не се доволни

t

Министерот за финансии, Фатмир Бесими во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека кризните мерки кои што ги донесе владата на СДСМ и ДУИ нема да бидат доволни бидејќи како што рече кризата е многу голема.
Мислам дека ние прилично брзо со еден сеопфатен пакет реагиравме и нема да застане тука.

Но, треба да знаеме дека ова што го прави Владата нема да биде доволно, значи затоа што кризата е толку голема, а нашата економија е мала во контекст на тоа да може да влијае на тие цени што се случуваат на европските пазари или светските берзи, изјави Бесими.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата до граѓаните: Туширајте се со малку…

Владата донесе мерки за заштеда на струја…

Антикризни мерки вредни милијарди евра во Романија

За да се спротивстави на ефектите од…

Сали: Се додека секојдневно добиваме бројки од…

Се додека секојдневно добиваме бројки од 80…

Голем број на тестови, во Скопје 106…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Северна Кореја воведува локдаун!

Северна Кореја воведе блокада низ целата земја…