Беџети: Груевски може да се врати кога сака во Македонија

t

Груевски може кога сака да се врати, зашто тој е граѓанин на оваа земја – рече во интервју за Алсат Блерим Беџети организациски секретар на ДУИ.

Тој исто така кажа и дека „не сака да биде адвокат на ниту еден министер“ и да одговори на прашањето кој министер од ДУИ бил во Будимпешта.

„Добро е да каже ВМРО кој министер бил, не сакам да играм улога на адвокат на ниту еден министер, најмалку имам потреба за тоа.. Сигурно дека уставните измени се корисни за државата и граѓаните. Сега, внатрешните разлики што ВМРО ДПМНЕ ги имаат се нивно прашање, но тоа воопшто не треба да го спречи овој процес кој е многу важен за интеграцијата на државата односно за почеток на преговорите со ЕУ. Многу е корисно и за животниот стандард и сите придобивки што ги носи ЕУ“, рече Беџети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Moнструми! Деца силувале дете во Скопје, таткото…

Maж од Скопје пријавил во полицијата дека…

Пронајдени тинејџерките кои со денови беа исчезнати…

Среќно заврши потрагата по 13-годишната Елефтерија и…

Вања чедо, дете мое, дете наше, ти…

Фејсбук статус на Eroll Erko Odisea: Вања…

Талат Џафери, премиер на техничката влада, Јован…

Решението не е дефинитивно потврдено од партнерите…

Скопјанка најдена почината во својот дом

Вчера во полицијата било пријавено дека во…