Објавено на:

Бивш српски селектор претепан од својот син!

t

Српските медиуми пишуваат дека поранешниот ракометар и селектор на Србија, Веселин Вуковиќ бил претепан од неговиот син Петар Вуковиќ пред болница.

Поранешниот српски селектор завчера околу 11.00 часот го пријавил случајот во полиција, по што полицијата реагирала и го привела неговиот син Петар.

Вуковиќ во минатото играше за Металопластика, Атлетико Мадрид, Барселона, а беше и репрезентативец на Југославија.

Извор: sport1.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Чкембари“ најавија инвазија на Скопје за дербито…

Натпреварот од 5. коло меѓу Вардар и…

Принцот Хари може да ја загуби американската…

Признанието на британскиот принц Хари дека во…

Германската министерка за надворешни работи Бербок во…

Министерката за надворешни работи на Сојузна Република…

ДС: Стејт департментот алармира за корупција во…

Стејт департментот на САД во својот најнов…

Вили: Не сакам амнестија ако за возврат…

Со оглед дека спласнаа нападите кон пратениците…