Бигорски информира: Благодатниот оган ќе пристигне подоцна од планираното поради задоцент авионски лет

t

Од Бигорскиот Манастир информираат дека целата церемонија за прослава на Христовото Воскресение ќе доцни поради доцнењето на благодатниот оган.

Од таму информираат дека благодатниот оган ќе пристигне во Бигорскиот Манастир некаде половина час по полноќ поради доцнење на летот Ерусалим – Атина со кој огнот треба да пристигне во Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со 1,5 милиони денари ќе се заштитува…

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска информира…

Манастирот Пресвета Богородица во Матејче утре го…

Манастирот Пресвета Богородица Матејче се наоѓа на…

Ограбен манастир во Катланово: Украдени се икони

МВР информира дека дошло до грабеж на…

Србите гневни: Кој се труди да го…

Таблата за локацијата на манастирот Високи Дечани…

(Видео) Православниот свет на нозе: Турција претвори…

Православниот манастир Панагија Сумела, изграден кон крајот…