Биди хуман, донирај униформа: Независниот полициски синдикат собира униформи, велат МВР нема да набави

t

Независниот полициски синдикат започнува акција за донирање на искористени полициски униформи, бидејќи, како што велат тие, новите колеги сигурно нема да добијат униформи.

– Почитувани колеги,

Поради тоа што веќе подолг период Министерството за внатрешни работи нема набавено униформи, а за некој ден во нашите редови доаѓаат и нови колеги, кои исто така нема да добијат ниту едно парче од униформа и ќе бидат оставени сами на себе, започнуваме со ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА.

Сите хумани пензионирани колеги, но и сите оние хумани луѓе кои имаат останато било каква употреблива униформа ќе може истата да ја донираат во канцеларијата на НСП секоја сабота од 10.00 до 12.00 часот.

Донираната униформа ќе биде испрана, сортирана и поделена на сите колеги на кои им е неопходна, а доколку акцијата се покаже како успешна истата ќе ја предложиме и на Министерството како идејно решение за да ја спроведат самостојно и во нивна организација.

Да ставиме крај на продажбата на употребувана униформа!

БИДИ ХУМАН, ДОНИРАЈ УНИФОРМА!, напиша член на НСП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спасовски се пофали: Што сработи МВР…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Автомобилот на синот на заменикот-министер во МВР…

Пролетта кога беше ограбена фабриката за марихуана…

Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен…

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

МВР со полни раце работа: 154 санкции…

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…