Биле во автомобил, а соседот со пиштол пукал кон нив

t

На 09.08.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Гази Баба Е.М.(27) од Скопје пријавил дека околу 11.45 часот на подрачјето на Гази Баба, додека управувал патничко возило „голф 5“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале и М.М.(62) и Љ.И.(27) од Скопје, нивниот сосед Џ.М. агресивно се однесувал и со пиштол испукал неколку куршуми кон возилото.

Повредени лица нема, а полициски службеници преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија,…

Проруските власти во Украина: Големо мнозинство од…

Проруските сепаратистички власти во Украина денеска ги…

ТАЖНА ВЕСТ: Почина член на музичката група…

Денеска почина Милорад Џери Џмерковиќ, познат клавијатурист…

Фронтекс: Бројот на Руси кои влегуваат во…

Бројот на Руси кои влегуваат во ЕУ…

Ново задолжување од 250 милиони евра

На денешната седница беше донесена Одлука за…