Објавено на:

Бил Гејтс го коментираше Новак Ѓоковиќ: Му се восхитувам ама не треба да има таков став за вакцинацијата

t

Гејтс го коментираше ставот на Ѓоковиќ за вакцинацијата: Му се восхитувам, но би сакал да го промени тоа.

Бил Гејтс го коментираше ставот на Новак Ѓоковиќ за вакцинацијата, велејќи дека би сакал најдобриот тенисер на светот да се премисли.


„Му се восхитувам на Новак на многу начини, но би сакал неговите ставови за вакцините да не бидат такви“, изјави Гејтс за Би-Би-Си.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…