Објавено на:

Бил Гејтс го коментираше Новак Ѓоковиќ: Му се восхитувам ама не треба да има таков став за вакцинацијата

t

Гејтс го коментираше ставот на Ѓоковиќ за вакцинацијата: Му се восхитувам, но би сакал да го промени тоа.

Бил Гејтс го коментираше ставот на Новак Ѓоковиќ за вакцинацијата, велејќи дека би сакал најдобриот тенисер на светот да се премисли.

„Му се восхитувам на Новак на многу начини, но би сакал неговите ставови за вакцините да не бидат такви“, изјави Гејтс за Би-Би-Си.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Бил Гејтс, Илон Маск и Марк Цукерберг…

Највлијателните личности во технолошката индустрија поитаа на…