Објавено на:

Бил Гејтс пpeдупредува: Следната пандемија ќе биде поcтрашна, владите да издвојат милијарди за бopба пpoтив следната глобална епидемија

t

Основачот на Мајкрософт, милијардерот Бил Гејтс, предупреди на пандемија која може да биде многу полоша од коронавирусот. Тој ја повика владата на сите земји да издвои милијарди за борба против следната глобална епидемија.

Иако сојевите Омикрон и Делта се меѓу најпреносливите вируси некогаш видени, Гејтс вели дека светот најверојатно ќе се соочи со уште посилен патоген.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ПУШТЕТЕ ГИ НЕКА УМРАТ“ Сериозни обвинувања за…

Патрик Валанс, главниот научен советник на владата…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција за…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција која…

Бил Гејтс, Илон Маск и Марк Цукерберг…

Највлијателните личности во технолошката индустрија поитаа на…

Државен завод за ревизија откри: Министерството за…

Над 18,6 милиони евра се офајдиле приватните…

Бајден вели оваа пандемија не е завршена..

Оваа пандемија не е завршена. Денеска одбележуваме…