Објавено на:

Бил Гејтс: Теориите на завери за мене се налудничави

t

Милијардерот и еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс во интервју за Би-Би-Си вели дека теориите на завери за него се налудничави и дека е „ужасно“ тоа што луѓето викаат на него на улица.

Тој говорел и за неодамнешната критика која јавно му ја упати на Илон Маск кој пак сега ја носи титулата најбогатиот човек на светот. Двајцата не се во добри односи.

Управниот одбор на Твитер неодамна ја прифати понудата од 44 милијарди долари на Маск за купување на компанијата. Гејтс прашан што мисли за ова, вели дека е можно Твитер да стане полош.

-Но, може и да се подобри. Мојот став е дека морам да почекам, па да видам, вели Гејтс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…