Објавено на:

Бил Гејтс: Теориите на завери за мене се налудничави

t

Милијардерот и еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс во интервју за Би-Би-Си вели дека теориите на завери за него се налудничави и дека е „ужасно“ тоа што луѓето викаат на него на улица.

Тој говорел и за неодамнешната критика која јавно му ја упати на Илон Маск кој пак сега ја носи титулата најбогатиот човек на светот. Двајцата не се во добри односи.

Управниот одбор на Твитер неодамна ја прифати понудата од 44 милијарди долари на Маск за купување на компанијата. Гејтс прашан што мисли за ова, вели дека е можно Твитер да стане полош.

-Но, може и да се подобри. Мојот став е дека морам да почекам, па да видам, вели Гејтс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори…

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек…

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…

Украинците бесни: Унгарија објави карта од Украина…

Украинското Министерство за надворешни работи ја укори…

ТАЖНА ВЕСТ: Малата Ана не успеа да…

Девет годишната Ана Аргировска од Куманово, за…

Невреме го зафати и Прилеп

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп…