Битиќи не’ теши: Нема простор за паника – изворот на нафта не ни е Русија

t

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Битиќи ги смирува граѓаните во однос со нафтата, и вели дека не увезуваме од Русија.

„Нема простор за паника за недостиг нафта, изворот не ни е од Русија“, рече Битиќи, додавајќи дека во текот на последните два дена пред покачувањето, се продадени 200 тони нафта, а вообичаено се продаваат 40 тони.


Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на…

Руските војници го кренаа руското знаме на…