Битиќи не’ теши: Нема простор за паника – изворот на нафта не ни е Русија

t

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Битиќи ги смирува граѓаните во однос со нафтата, и вели дека не увезуваме од Русија.

„Нема простор за паника за недостиг нафта, изворот не ни е од Русија“, рече Битиќи, додавајќи дека во текот на последните два дена пред покачувањето, се продадени 200 тони нафта, а вообичаено се продаваат 40 тони.


Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…

Бориславова: Во Бугарија има политичари кои земаат…

Бугарските безбедносни служби имаат информации дека нашите…

Санкциите удрија во срцето на системот на…

Енергетската карта засекогаш ќе биде прецртана бидејќи…