Битолчанец заработи кривична пријава поради објава на Фејсбук

t

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „загрозување на сигурноста по пат на информатички систем“.

На 12.04.2022, пријавениот, во објава на својот кориснички профил на социјалната мрежа Фејсбук објавил содржини со заканувачка содржина кон жител од тетовско.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тужба против Фејсбук и Инстаграм поради „овозможување“…

Платформите на Марк Цукерберг се „почва за…

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Синдикатот на полицијата во Македонија поднесе кривична…

Денес Синдикат на Полиција во Македонија -…

Кривична пријава за скопјанецот кој запали стан…

МВР поднесе кривични пријави против две лица…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…