Објавено на:

Битолчанка претепала продавачка и ограбила продавница

t

Битолчанка со закана и физичка сила ограбила продавница, а по 45 минути била приведена во полициска станица.

Како што соопшти МВР, вчера во 15:15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола ја лишиле од слобода М.Ј.(21) од Битола.

Таа се сомничи дека околу 14:30 часот во продажен објект во Битола со закана и употреба на физичка сила кон вработената одзела повеќе производи. Одземените производи биле пронајдени и вратени на сопственикот – информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмски грабеж во Куманово: Му украле повеќе…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…

Ограбен манастир во Катланово: Украдени се икони

МВР информира дека дошло до грабеж на…

Хорор во Бугарија: Во филмски грабеж ограбен…

Четири маскирани и вооружени лица сред бел…

Битолчанка претепала продавачка и ограбила продавница

Битолчанка со закана и физичка сила ограбила…

Филмски грабеж на банка во Скопје: Со…

Денеска околу 10.00 часот во СВР Скопје…