Благодарение на брзата реакција на пожapникарите: Изгаснат пожарот на „Пластичарска“, интервенирале шест противпожарни возила

t

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат.

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со шест возила и околу 15 пожарникари.

Дел од медиумите јавија дека е блокиран дел од булеварот „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ескобар: Косово треба да го промени пристапот…

Време е за нов пристап на партнерите…

Русите го нападнаа и Харков, двајца ранети

Две лица се повредени откако Русија утринава…

АФРОАМЕРИКАНЕЦ ЌЕ ГИ ВОДИ ВОЕНИТЕ СИЛИ НА…

Сенатот на американскиот Конгрес го потврди генералот…

Османи пред Советот за безбедност на ОН:…

Во својство на Претседавач со ОБСЕ, министерот…

На денешен ден: Миле Поп Јорданов се…

На денешен ден во 1902 година, во…